IPB

Добро пожаловать, гость ( Вход | Регистрация )

3 Страниц V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Welcome ! Dobrodosli, Welcome ! Dobrodosli
Dusica
24 Aug 2007, 18:10
Сообщение #1


*
*

Группа: Администраторы
Сообщений: 11
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,638



We are glad to see you in new forum about Montenegro. Main part of forum is in Russian language, but you an oportounity to to have discussion and ask about Montenegro in your own language.

Drago nam je sto mozemo da vas vidimo na novom forumu o Crnoj Gori.Glavni dio foruma je na Ruskom jeziku, ali mi vam sada pruzamo mogucnost da o Crnoj Gori diskutujete i postavljate pitanja na vasem sopstvenom jeziku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nik
24 Aug 2007, 21:48
Сообщение #2


***
***

Группа: Пользователи
Сообщений: 383
Регистрация: 27 Nov 2006
Из: Москва
Пользователь №: 896



QUOTE(Dusica @ 24 Aug 2007, 19:10) *
Glavni dio foruma je na Ruskom jeziku, ali mi vam sada pruzamo mogucnost da o Crnoj Gori diskutujete i postavljate pitanja na vasem sopstvenom jeziku.

A može li pitati Vas na mojom rođenom jeziku – suahili?

Появление среди администраторов носителя сербского – отличный знак!
Думается, что форум посещает не очень большое количество людей незнакомых с русским языком и изъясняющихся на своём собственном. Может быть и есть смысл предоставлять таковым возможность вести дискуссии на родном языке.
Но будет достаточно уже и того, что теперь есть к кому обратится за помощью в переводе с сербского языка на русский и обратно. А то Snoop постоянно занят, а другие нагло игнорируют.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Алексей-33
24 Aug 2007, 23:03
Сообщение #3


*
*

Группа: Пользователи
Сообщений: 17
Регистрация: 6 Sep 2006
Из: Бар,Питер,Киев,Севастополь.
Пользователь №: 551



А было бы очень интересно услышать точку зрения "аборигенов" на обсуждаемые тут темы.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nik
27 Aug 2007, 17:37
Сообщение #4


***
***

Группа: Пользователи
Сообщений: 383
Регистрация: 27 Nov 2006
Из: Москва
Пользователь №: 896



QUOTE(Алексей-33 @ 25 Aug 2007, 00:03) *

А было бы очень интересно услышать точку зрения "аборигенов" на обсуждаемые тут темы.
A ещё интереснее было бы узнать на каком языке мы услышим эту точку зрения.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dimus
29 Aug 2007, 00:20
Сообщение #5


местный
*

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 18
Регистрация: 20 Apr 2006
Из: Будва/Москва
Пользователь №: 10



QUOTE(Алексей-33 @ 24 Aug 2007, 23:03) *

А было бы очень интересно услышать точку зрения "аборигенов" на обсуждаемые тут темы.


спрашивайте на Черногорском, на нём Вам и ответят wink.gif))

Но если есть интерес узнать точку зрения Черногорцев о чем-либо. спрашивайте по-русски, открыв новую тему с пометкой "Вопрос к местным жителям".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nik
29 Aug 2007, 01:22
Сообщение #6


***
***

Группа: Пользователи
Сообщений: 383
Регистрация: 27 Nov 2006
Из: Москва
Пользователь №: 896



QUOTE(Dimus @ 29 Aug 2007, 01:20) *

спрашивайте на Черногорском, на нём Вам и ответят wink.gif))

Мне не ответили...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
tanyasport
6 Sep 2007, 21:58
Сообщение #7


**
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 86
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,639



Добро вече! Я студирам србски език у Москви. 2 недельи. Помало говорим србски, али желим знати добро србски. Србски език е леп, али помало тежак. Я била у Црни Гори лети. Желим бих да ичи у Црн.Гору у есен, али данас тамо е хладно и кишовито и скупо. Можда у октабру буде топло и не буде пада киша и ние скупо. Приятели, идемо у Црну Гору студирати србски. Лети добро одморати на ядран,пливе у плаве море, сунчати, а у есен мора(треба) велика, интелегантни друштва. Теперь по русски. Ребята, может кто пытается учить сербский, то отзовитесь.А кто знает сербский, извиняюсь за падежи.Давайте учит вместе, а то сербский это экзотика.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dusica
7 Sep 2007, 18:03
Сообщение #8


*
*

Группа: Администраторы
Сообщений: 11
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,638



Цитата(tanyasport @ 6 Sep 2007, 22:58) *

Добро вече! Я студирам србски език у Москви. 2 недельи. Помало говорим србски, али желим знати добро србски. Србски език е леп, али помало тежак. Я била у Црни Гори лети. Желим бих да ичи у Црн.Гору у есен, али данас тамо е хладно и кишовито и скупо. Можда у октабру буде топло и не буде пада киша и ние скупо. Приятели, идемо у Црну Гору студирати србски. Лети добро одморати на ядран,пливе у плаве море, сунчати, а у есен мора(треба) велика, интелегантни друштва. Теперь по русски. Ребята, может кто пытается учить сербский, то отзовитесь.А кто знает сербский, извиняюсь за падежи.Давайте учит вместе, а то сербский это экзотика.


Dobar dan Tanja!
Ti odlično govoriš srpski jezik. Ja ti mogu pomoći da naučiš još bolje ako želiš.
Drago mi je što imate mogućnost da studirate srpski jezik u Moskvi.
U Crnoj Gori je sada malo kišovito ali kažu da će druga polovina septembra i oktobar da budu topliji i bez kiše. U oktobru i nije toliko skupo kao leti.
Ja sam iz Crne Gore i puno hvala na komplimentima za moju zemlju.
Ako želiš ja mogu ispraviti neke sitne greške u tvom pismu i poslati ga natrag!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Baby
7 Sep 2007, 23:23
Сообщение #9


*
*

Группа: Пользователи
Сообщений: 7
Регистрация: 3 Mar 2007
Пользователь №: 1,823



Для tanyasport: Добро дан! Очень хочется присоедениться к компании по изучению сербского языка. Я могу попрактиковаться в ЧГ в ноябре-декабре. А где учатся Ваши друзья?
Для Dusica:Добро дан! Помогите пожалуйста в изучение сербского языка. Давайте встречаться и учить сербский язык с новыми друзьями smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dusica
10 Sep 2007, 15:41
Сообщение #10


*
*

Группа: Администраторы
Сообщений: 11
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,638



Цитата(Baby @ 8 Sep 2007, 00:23) *

Для tanyasport: Добро дан! Очень хочется присоедениться к компании по изучению сербского языка. Я могу попрактиковаться в ЧГ в ноябре-декабре. А где учатся Ваши друзья?
Для Dusica:Добро дан! Помогите пожалуйста в изучение сербского языка. Давайте встречаться и учить сербский язык с новыми друзьями smile.gif


Ok, we can speak in Serbian all the time. I can help you to speak very good.
Do you want to know something more about Montenegro?
U redu, mi možemo da pričamo na srpskom cijelo vrijeme. Ja vam mogu pomoći da naučite da pričate srpski veoma dobro.
Da li želite da znate nešto više o CVrnoj Gori?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
tanyasport
14 Sep 2007, 02:19
Сообщение #11


**
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 86
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,639



Цитата(Dusica @ 7 Sep 2007, 19:03) *

Dobar dan Tanja!
Ti odlično govoriš srpski jezik. Ja ti mogu pomoći da naučiš još bolje ako želiš.
Drago mi je što imate mogućnost da studirate srpski jezik u Moskvi.
U Crnoj Gori je sada malo kišovito ali kažu da će druga polovina septembra i oktobar da budu topliji i bez kiše. U oktobru i nije toliko skupo kao leti.
Ja sam iz Crne Gore i puno hvala na komplimentima za moju zemlju.
Ako želiš ja mogu ispraviti neke sitne greške u tvom pismu i poslati ga natrag!!!

Добре вече, Dusica! Хвала!Хвала!Хвала! Я сам не говорим србски jезик, пишем, читам и помало преводим. Како пас, вразумем, али не говорим. Говорим помало. Студирам србски jезик jедан месец, имам учбеник и речник србског, али имам грешки. Србски jезик - музички jезик. Jа сам био у Црни Гори 2 неделя дан лети. Студирам србски,зато что У Црни Гори льуди добре и льубазни. Jа волим Црну Гору, тамо jе лепо место за одмор. Ja hу бити врло вам захвалан, што исправиш грешки. Jа сам из Москви. У Москви хладно +9. Деветнаестог септ. путуjем авионом у Кипр. Тамо топло и сунчано, али не говорjе србски. У Црну Гору идемо зими или у jесен. Jа овде радим на стадиону. Први годину имам дуги одмар. Немам одмар 3 години. Jа hу бити чекати отговор. До видженья.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
tanyasport
14 Sep 2007, 02:41
Сообщение #12


**
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 86
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,639



Цитата(Baby @ 8 Sep 2007, 00:23) *

Для tanyasport: Добро дан! Очень хочется присоедениться к компании по изучению сербского языка. Я могу попрактиковаться в ЧГ в ноябре-декабре. А где учатся Ваши друзья?
Для Dusica:Добро дан! Помогите пожалуйста в изучение сербского языка. Давайте встречаться и учить сербский язык с новыми друзьями smile.gif

Привет. Мои друзья уже не учатся, все работают, а кампанию надо собрать на форуме, потому что только здесь мы найдем любителей сербского. Я возможно тоже смогу рвануть в конце ноября или в декабре. Для начала порекомендую купить учебник "Сербский с нуля" и заниматься потихоньку.Речник тоже не помешает, говорят где-то в библио глобусе все есть.Я искала почти месяц словарь. Купила по интернет в продавнице "Московский дом книги", что на Калининском.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dusica
14 Sep 2007, 13:40
Сообщение #13


*
*

Группа: Администраторы
Сообщений: 11
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,638



Цитата(tanyasport @ 6 Sep 2007, 22:58) *

Добро вече! Я студирам србски език у Москви. 2 недельи. Помало говорим србски, али желим знати добро србски. Србски език е леп, али помало тежак. Я била у Црни Гори лети. Желим бих да ичи у Црн.Гору у есен, али данас тамо е хладно и кишовито и скупо. Можда у октабру буде топло и не буде пада киша и ние скупо. Приятели, идемо у Црну Гору студирати србски. Лети добро одморати на ядран,пливе у плаве море, сунчати, а у есен мора(треба) велика, интелегантни друштва. Теперь по русски. Ребята, может кто пытается учить сербский, то отзовитесь.А кто знает сербский, извиняюсь за падежи.Давайте учит вместе, а то сербский это экзотика.


I will write here in Serbian and in Montenegrian!
Pisaću i na srpskom i na crnogorskom!

Dobro veče! Ja studiram srpski jezik u Moskvi 2 nedelje (na srpskom) nedjelje (na crnogorskom). Ja pomalo govorim srpski ali ga želim znati dobro. Srpski jezik je lep(na srpskom) lijep(na crnogorskom), ali pomalo težak. Ja sam bila u Crnoj Gori leti (sr) ljeti (cr). Željela bih da idem u Crnu Goru na jesen ali je sada tamo hladno, kišovito i skupo. Prijatelji, idemo u Crnu Goru da studiramo srpski jezik. Ljeti je dobro odmarati na jadranu, plivati u plavom moru, sunčati se, a u jesen nam treba veliko i inteligentno društvo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dusica
14 Sep 2007, 14:09
Сообщение #14


*
*

Группа: Администраторы
Сообщений: 11
Регистрация: 24 Aug 2007
Пользователь №: 2,638



Цитата(tanyasport @ 14 Sep 2007, 03:19) *

Добре вече, Dusica! Хвала!Хвала!Хвала! Я сам не говорим србски jезик, пишем, читам и помало преводим. Како пас, вразумем, али не говорим. Говорим помало. Студирам србски jезик jедан месец, имам учбеник и речник србског, али имам грешки. Србски jезик - музички jезик. Jа сам био у Црни Гори 2 неделя дан лети. Студирам србски,зато что У Црни Гори льуди добре и льубазни. Jа волим Црну Гору, тамо jе лепо место за одмор. Ja hу бити врло вам захвалан, што исправиш грешки. Jа сам из Москви. У Москви хладно +9. Деветнаестог септ. путуjем авионом у Кипр. Тамо топло и сунчано, али не говорjе србски. У Црну Гору идемо зими или у jесен. Jа овде радим на стадиону. Први годину имам дуги одмар. Немам одмар 3 години. Jа hу бити чекати отговор. До видженья.


Dobro veče, Dušice! Hvala, hvala, hvala! Ja ne govorim srpski jezik, samo pišem čitam i pomalo prevodim. Kao pas razumem:)))), ali ne govorim. Govorim pomalo. Studiram srpski jezik jedan mesec (sr) mjesec (cr), imam udzbenik i rečnik (sr) riječnik (cr) ali pravim greške. Srpski jezik je muzički jezik (ljepše je reći "melodičan"). Ja sam bila u Crnoj Gori 2 nedjelje (cr) dana ljeti (cr). Studiram srpski jezik zato što su u Crnoj Gori ljudi dobri i ljubazni. Ja volim Cru Goru, to je lijepo(cr) lepo(sr) mjesto(cr) mesto(sr) za odmor. Ja ću vam biti veoma zahvalna što ćeš da ispraviš greške. Ja sam iz Moskve. U Moskvi je hladno +9. Devetnajestog septembra putujem avionom na Kipar. Tamo je toplo i sunčano ali ne govore srpski. U Crnu Goru idemo zimi ili u jesen. Prvu godinu imam dug odmor. Nisam imala odmor 3 godine. Ja ću čekati vaš odgovor. Doviđenja.

You are doing very well. You don't have so much mistakes. So, I translated your 2 letters and now try to see where you have made mistakes. If you keep to learn this way in one mounth you will be very good.
For me it's very interesting for someone from Moscow learn Serbian.
I wish you good holiday on Kipar!
And one more question. Are you male or female? because your name seems like it's for women, but when you write in Serbian you use verbs like you are male. Maybe it's just a litle mistake;)))

Ide ti veoma dobro. Nemaš tako puno greški. Prevela sam tvoja dva pisma a sada pokušaj da uvidiš gdje si pogriješila. Ako nastaviš da učiš ovako za mjesec dana ćeš znati veoma dobro.
Za mene je veoma interesantno što neko iz Moskve želi da uči Srpski jezik.
Zelim ti lijep odmor na Kipru.
Još jedno pitanje. Da li si muško ili žensko? Zbog toga što je tvoje ime kod nas žensko, ali dok pišeš koristiš riječi kao da si muško. Možda je to samo mala greškica iz neznanja;))))))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
snoop
14 Sep 2007, 14:09
Сообщение #15


Заведующий форумом
*****

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 1,117
Регистрация: 18 Jan 2007
Из: Москва-Черногория
Пользователь №: 1,313



Zdravo Dusice!
Nisam bio tu na forumu oko 2 mjeseci i to je za mene velika radost da smo dobili novog mladog i lijepog admina. smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Страниц V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0 -

 



Упрощённая версия Сейчас: 28 Mar, 13:37